Stacja OSS T210

Jak lutować, narzędzia potrzebne do montażu i lutowania, topniki, cyna, porady i wymiana doświadczeń.
Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Stacja OSS T210

Postautor: Marcin » czwartek 14 kwie 2022, 22:05

Witam

Ostatnio przyszła mi stacja OSS T210.

OSS T210.PNG


Jak wskazuje nazwa przystosowana do pracy z grotami typu T210 od JBC. Nie miałem jeszcze okazji do testu tej stacji, więc się nie podzielę szerszą opinią. Co mogę powiedzieć o jej działaniu, ma uboższe menu od siostrzanej stacji OSS T12-X, w zasadzie nawet kompletne brak menu. W przypadku OSS T12-X stacja przechodzi w tryb standby po określonym czasie nieużywania, natomiast w OSS T210 po odłożeniu grotu do statywu stacja wyłącza grzanie grota. Po wyjęciu kolby z podstawki grzanie natychmiast się włącza, grot w ciągu 2-3 sekund osiąga temperaturę pracy.

Co do ESD, tytułowa stacja ma lepiej wykonane odprowadzanie ładunków niż OSS T12-X. Z pomiarów wynika że między grotem a PE jest rezystor 2Mochm, podczas pracy stacji między grotem a PE nie pojawia się żadne napięcie.

Z TME leci już grot JBC-C210028 do tej stacji, oryginalny będący odpowiednikiem JBC-C210009 nie pasuje mi do komfortowej pracy. Jak tylko dotrze nowy grot i popracuję ze stacją podzielę się szerszą opinią o tej stacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Technika montażu elektronicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość