[AD2] pasywna przejściówka do płytek stykowych

Oscyloskopy, multimetry, generatory, nie tylko z najwyższej półki
Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

[AD2] pasywna przejściówka do płytek stykowych

Postautor: tasza » wtorek 18 kwie 2017, 21:58

no cóż, i złączka i kabelki co je dają firmowo z Analog Discovery 2 pewnie są super, ale jak dla mnie są nieco zbyt sztywne i w sumie jakoś zbyt często ograniczają;

pomysł na ten mój modułek powstał po gruntownych oględzinach konwertera BNC do AD2, bo chyba dobrze mieć wyprowadzone wszelkie sygnały we miarę dostępne miejsce, bez specjalnych kombinacji i dostępne do montażu zwykłymi kabelkami;

to co powstało i to co upamiętnia poniższy fotoplastikon to sprawa rozwojowa oczywiście, podejść do tematu jest wiele zapewne

a ja chcę tylko pokazać, że da się do AD2 dostawiać własnej roboty gadżety i całość ładnie pracuje :)

a wszystko to sprawa fantazji i cierpliwości :)

#slowanawiatr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa 19 kwie 2017, 07:57 przez tasza, łącznie zmieniany 1 raz.
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: {AD2] pasywna przejściówka do płytek stykowych

Postautor: j23 » środa 19 kwie 2017, 01:07

Pięknie i wizualnie pokazany cały proces projektowania. Trochę to pewnie wydłuża pracę (pstrykanie i wklejanie zdjęć), ale czyta i ogląda się bardzo przyjemnie. Dzięki. :)
Pozdrawiam! j23 Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: {AD2] pasywna przejściówka do płytek stykowych

Postautor: SuperGość » środa 19 kwie 2017, 05:05

Zdecydowanie wygodniejsze w użyciu jest takie umiejscowienie pinów. A jakieś pliki źródłowe z KiCada umieścisz?

Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

Re: [AD2] pasywna przejściówka do płytek stykowych

Postautor: tasza » środa 19 kwie 2017, 08:25

z roztrzepania zip z płytką mi umknął, niniejszym nadrabiam tym, co w załączniku, sorki

to było radośnie rysowane pod żelazkowy termotransfer, nieco bałagan w ścieżkach na płytce jest niestety, więc jak kto planuje dalej na tym bazować, to proszę nadmiarowe rzeczy pousuwać

robienie zdjęć w trakcie to nie jest jakiś wielki kłopot, ot aparat zawsze pod ręką, obróbka potem paroma poleceniami z konsoli, fotografując systematycznie mam chronologię zachowaną w numeracji plików z aparatu i tak jednym machnięciem wrzucam w post

odnośnie wygody to sprawa indywidualna, tak jak zrobiłam to dla mnie optymalnie, do płytki stykowej blisko więc i zdjęcia łatwiej robić i pinów więcej mam, bo grzebyki zdublowane, tylko tego led-a niebieskiego muszę przyciszyć bo razi i w sumie to wtedy głupio wygląda

szczerze mówiąc, to ja chciała takie coś sobie zakupić w Kamami
https://kamami.pl/analizatory-logiczne- ... overy.html
ale od Digital Discovery do Analog nie pasują wtyczki (jedno ma 16x2 drugie 15x2) no i cena mnie zmiotła z fotela,
no to sobie sama zrobiłam i już
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)


Wróć do „Przyrządy pomiarowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości