Meratronik U726 - diagnoza

Oscyloskopy, multimetry, generatory, nie tylko z najwyższej półki
Ciastkolog
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 12:56

Meratronik U726 - diagnoza

Postautor: Ciastkolog » niedziela 20 maja 2018, 13:19

Cześć wszystkim!

Wpadł mi dziś w ręce miernik Meratronik U726, niestety jest niesprawny. Dla każdego typu pomiarów wskazówka ustroju wychyla się do skrajnego lewego bądź skrajnego prawego położenia i ani drgnie. Moglibyście naprowadzić mnie od czego zacząć diagnozę? Czy jako amator w ogóle jestem w stanie poradzić sobie z naprawą?

Schemat miernika:
u726_8408.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

Re: Meratronik U726 - diagnoza

Postautor: tasza » niedziela 20 maja 2018, 14:03

Hej,
zacząć wypada od oględzin środka, czy może gdzieś jakiś kabelek nie urwany no i przeczyścić przełączniki, tak ogólnie to mechanicznie najpierw zadbać.
na schemacie ideowym nasz pozaznaczane napięcia, w kilku miejscach - pomierz je czy się zgadzają ze schematem, jak będą drastyczne różnice to już punkt zaczepienia
na wejściu jest tranzystor polowy, chyba najsłabsze miejsce, ale aby się zabrać za jego wymianę to trzeba mieć to tego racjonalne podstawy
ten miernik to śliczna rzecz, warto zawalczyć

ps.
autor bloga zdaje się posiadać owe cudo: http://jackiewiczowie.blogspot.com/2016 ... meter.html
może warto nawiązać kontakt, zawsze miałbyś informacje z pierwszej ręki lub możliwość poproszenia o zmierzenie jakich wartości w żywym, działającym egzemplarzu, tak dla porównania ze swoim kłopotem, po takich różnicach też często można wskazać miejsce usterki
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)


Wróć do „Przyrządy pomiarowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości