[Eclipse] Eksport wielu projektów do starszej wersji programu

Pytania dotyczące problemów z wyborem, konfiguracją i pracą w wybranym środowisku: Eclipse, Atmel Studio 6, CodeBlocks, a może jeszcze inne?
Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

[Eclipse] Eksport wielu projektów do starszej wersji programu

Postautor: Antystatyczny » niedziela 06 wrz 2020, 14:12

Witam, próbuję przejść na nieco starszą wersję programu, bo wersja 2018-12 (4.10.0) za nic nie chce mi podpowiadać tekstów (automatyczne uzupełnianie). Niestety, gdy wersją Neon 3 próbuję się podłączyć pod workspace od wersji 2018-12, otrzymuję informację o niezgodności z powodu pochodzenia workspace'a z nowszej wersji programu. W związku z tym myślę o jakiejś formie eksportu projektów, by móc je później zaimportować do starszej wersji. Wiem, że można to zrobić na piechotę poprzez export/file system, ale tych projektów mam 73... Może ktoś z Was zna jakiś sposób na zautomatyzowanie takiego eksportu?
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Zealota
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 maja 2019, 08:49

Re: [Eclipse] Eksport wielu projektów do starszej wersji programu

Postautor: Zealota » niedziela 06 wrz 2020, 18:11

Hmm, ale przecież w Eclipse powinien działać taki multiexport. Z Ctrl lub Shift zaznaczasz wiele projektów i dajesz export, choćby do pliku archiwum. Nie trzeba nic robić pojedynczo.

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: [Eclipse] Eksport wielu projektów do starszej wersji programu

Postautor: ZbeeGin » poniedziałek 07 wrz 2020, 17:23

Odpowiedź jest w sumie prosta.
Otwierasz wszystkie 73 projekty w workspace - to ważne. Aby się nie naklikać najpierw klikasz na pierwszy z listy, trzymasz Shift i klikasz ostatni. Z menu podręcznego Open Project - powinny się otworzyć po kolei.
Teraz w oknie Project Explorer prawym klawiszem na puste miejsce. Z menu podręcznego Export... Teraz wybierasz Archive file. W następnym oknie Select All - w lewym panelu powinny się pojawić wszystkie otwarte wcześniej projekty "z ptaszkiem". Ustalasz plik archiwum i klikasz Finish.
W archiwum masz całość pokatalogowaną.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [Eclipse] Eksport wielu projektów do starszej wersji programu

Postautor: Antystatyczny » wtorek 08 wrz 2020, 20:18

Sprawdziłem - działa. Dzięki serdeczne za pomoc.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Zealota
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 maja 2019, 08:49

Re: [Eclipse] Eksport wielu projektów do starszej wersji programu

Postautor: Zealota » poniedziałek 14 wrz 2020, 19:18

Antystatyczny pisze:Witam, próbuję przejść na nieco starszą wersję programu, bo wersja 2018-12 (4.10.0) za nic nie chce mi podpowiadać tekstów (automatyczne uzupełnianie).

Jeszcze apropos problemu z ctrl+space być może u Ciebie to wynikało z braku skrótu. Odpowiednie rozwiązanie można znaleźć tutaj:
https://mirekk36.blogspot.com/2019/05/e ... owsze.html
w sekcji:
"3.) Problemy z podpowiadaniem składni dla skrótu klawiszy "CTRL+SPACE"'

Zresztą inne ciekawe porady dotyczące konfiguracji Eclipse można znaleźć na wskazanym blogu.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [Eclipse] Eksport wielu projektów do starszej wersji programu

Postautor: Antystatyczny » poniedziałek 14 wrz 2020, 22:45

Zealota pisze:być może u Ciebie to wynikało z braku skrótu
. Skrót działał, ale pokazywał puste okienko, czyli pozbawione podpowiedzi. Powrót do nieco starszej wersji rozwiązał wszystkie problemy.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.


Wróć do „Jakie IDE dla AVR?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość