[Eclipse] konsola

Pytania dotyczące problemów z wyborem, konfiguracją i pracą w wybranym środowisku: Eclipse, Visual Studio, Code Blocks itp.
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

[Eclipse] konsola

Postautor: SuperGość » czwartek 21 kwie 2016, 08:56

Mam pytanko następujące, co zrobić, żeby przy uruchomieniu napisanego programu jako "console application", uruchamiał się on w konsoli cmd (wierszu poleceń), a nie w konsoli eclipsowej?

Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Re: [Eclipse] konsola

Postautor: phill2k » czwartek 21 kwie 2016, 23:26

Wiem, jak ustawić Eclipse aby program odpalał się w konsoli cmd, ale wewnątrz konsoli Eclipse dla Javy, podejrzewam że można to zaimplementować też dla C/C++ - opis masz tutaj Step 6: Set Up a DOS Shell in Eclipse. Nie jest to dokładnie to o czym piszesz, ale lepszy wróbel... ;)

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Eclipse] konsola

Postautor: SuperGość » piątek 22 kwie 2016, 05:27

Dzięki, to znam i mam ustawione ale to nie jest dokładnie to o co pytałem, dzięki temu mogę sobie ustawić mozliwość odpalania dosowego wiersza poleceń w miejsce konsoli (w obrębie eclipse ide a nie jako osobnego okienka) ale programu w tym nie udało mi się odpalić, wtedy zawsze wraca do konsoli eclipsowej, hmm ale może dlatego że ja mam ustawione "miejsce pracy" dysk C a nie aktualny workspace, sprawdze.
--------------edit---------------
ustawienie na aktualny workspace też nic nie dało moge używać dosowej konsoli jako narzedzia zewnętrznego ale nie odpale poleceniem run w tej konsoli tylko juz w eclipsowej, ale w sumie nie jest to rzecz nad którą warto dłużej siedzieć - ot zaciekawiło mnie to.


Wróć do „Jakie IDE dla C?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości