[SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Tu handlujemy tylko rzeczami związanymi z naszym hobby. Nie sprzedajemy i nie kupujemy samochodów, domów i innych dóbr czy też używek itp.
Regulamin forum
Bardzo prosimy o wpisywanie w nawiasach kwadratowych - [KUPIĘ] [SPRZEDAM] [ZAMIENIĘ] - na początku tematu.
Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

[SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: Marcin » środa 28 wrz 2022, 00:21

Cześć,

Szukam wtyku kątowego 2x10 pin żeńskiego koniecznie o profilu uniemożliwiającym odwrotne podłączenie.

ProfilIDC.JPG

IMG_20220927_235744_1.jpg

IMG_20220928_000212_1.jpg


Bez problemu można dostać złącze bez profilu uniemożliwiającego odwrotne podłączenie, natomiast profilowanego nie potrafię nigdzie znaleźć.

Prośba o namiary gdzie mogę dostać takie złącze jak przedstawiają załączniki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: ZbeeGin » środa 28 wrz 2022, 07:35

Wypadałoby szukać po konkretnych oznaczeniach producenta. Na przykład Connfly produkuje to pod nazwą DS1024-03-2*10R2.

Jest jeszcze jedna możliwość. Kupić takie złącze nie kątowe a proste (widziałem w LCSC) i z jakiegoś innego złącza tego samego producenta ale kątowego podmienić styki. Jest to oczywiście zabawa dla jednej może 2 sztuk, a nie do produkcji.
Ostatnio zmieniony piątek 30 wrz 2022, 07:42 przez ZbeeGin, łącznie zmieniany 1 raz.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: SuperGość » środa 28 wrz 2022, 08:43

Można też kodowanie spróbować sobie przykleić.

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: Marcin » środa 28 wrz 2022, 22:42

ZbeeGin pisze:Wypadałoby szukać po konkretnych oznaczeniach producenta. Na przykład Connfly produkuje to pod nazwą DS1024-03-2*5R2.

Tego typu wtyki bez problemu dostanę na aliexpress, ale one są bez tegoż wyszczególnionego niżej zabezpieczenia przed odwróceniem o 180 stopni w gnieździe.
ProfilIDC.JPG


A mi właśnie zależy na wtyku, który będzie ten "wypust" posiadał, a takiego rodzaju wtyku nigdzie nie mogę znaleźć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: Zegar » czwartek 29 wrz 2022, 00:17

Z moich obserwacji wynika, że część żeńska powinna być na taśmie, a męska w PCB. Odwrotnie nie spotkałem.
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: Marcin » czwartek 29 wrz 2022, 07:10

To spójrz na ten adapter

Adapter.JPG


Tu jest dokładnie ten typ wtyku o którym piszę i którego poszukuję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: SuperGość » czwartek 29 wrz 2022, 07:52

na ebayu

ale generalnie ciężko z tym, łączysz dwie płytki? czy płyka kabel, bo jak płytka kabel to może łatwiej jednak zamienić na kablu gniazdo a na płytce wtyk?

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: Marcin » czwartek 29 wrz 2022, 17:56

Dokładnie to chcę zrobić własny adapter j-link pasujący głównie do standardu jaki jest w atmel ice. Ten adapter który wyżej załączyłem ma złącze w rastrze 1.27mm ale niestety pinout niezgodny z atmelem. Można zrobić elastyczne połączenie taśmą, do której złącza posiadają wymagany wtyk z kształtem uniemożliwiającym odwrotne podłaczenie, choć wolałbym bezpośrednie połączenie pcb - pcb.

wojtek pisze:na ebayu


Price US $2.95 plus przesyłka US $15.90. Taniej wyjdzie kupić na aliexpress adapter jaki załączyłem (po obecnym wysokim kursie dolara wychodzi 4,18 zł + 11,21 zł przesyłka) i wylutować złącze.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: SuperGość » czwartek 29 wrz 2022, 18:54

To myślę że taniej wyjdzie kupić złacze bez klucza polaryzującego, a klucz dorobić samemu, jeśli to jest pojedyncza robota :D

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: ZbeeGin » piątek 30 wrz 2022, 07:40

Marcin pisze:Tego typu wtyki bez problemu dostanę na aliexpress, ale one są bez tegoż wyszczególnionego niżej zabezpieczenia przed odwróceniem o 180 stopni w gnieździe.

Ten symbol jaki podałem to jest właśnie taki wtyk jakiego potrzebujesz. Możesz próbować napisać o sample przez stronę Connfly.
connfly.png


wojtek pisze:To myślę że taniej wyjdzie kupić złacze bez klucza polaryzującego, a klucz dorobić samemu, jeśli to jest pojedyncza robota :D

Na przykład obracając sygnały w złączu i tak wyprofilować płytkę pod wtykiem, by ona była "kluczem". Tak zrobił Atmel w adapterze do ICE.
Obrazek

A tu możesz kupić takie złącze:
https://www.digikey.pl/pl/products/deta ... BK/1990098
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: Marcin » sobota 01 paź 2022, 07:22

ZbeeGin pisze:Ten symbol jaki podałem to jest właśnie taki wtyk jakiego potrzebujesz. Możesz próbować napisać o sample przez stronę Connfly.


Patrzyłem w tme ale po wyglądzie znalazłem podobne złącze, ale bez profilu zapobiegającego odwrotnej polaryzacji we wtyku.
Teraz widzę że wtyk musi mieć oznaczenia DS1024-03, koniecznie z -03 na końcu, tylko wtyki z tym oznaczeniem mają profil zabezpieczający przed odwrotnym podłączeniem.

Awatar użytkownika
piotrek
User
User
Posty: 155
Rejestracja: niedziela 05 lis 2017, 02:46

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: piotrek » sobota 01 paź 2022, 12:03

Potrzebujesz tego wtyku do większej serii urządzeń? bo jak nie to moim zdaniem wystarczy przykleić cyjanoakrylem kawałek plastiku czy laminatu, tylko trzeba dobrze wymierzyć, czyli taka modelarska robota.

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: Marcin » sobota 01 paź 2022, 12:18

Będzie w oczy raziło takie wykonanie, a ja na tym punkcie mam uczulenie. Lubię mieć wszystko zrobione jak należy, nie jakaś fuszerka. ZbeeGin dał namiary na ten wtyk, kiedyś zrobię większe zamówienie i zamówię kilka czy kilkanaście, w przyszłości może będzie okazja zarobić na przejściówce...

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: SuperGość » sobota 01 paź 2022, 13:52

Marcin pisze:Będzie w oczy raziło takie wykonanie, a ja na tym punkcie mam uczulenie. Lubię mieć wszystko zrobione jak należy, nie jakaś fuszerka.

No z tym bym się nie zgodził ale każdy ma swoje doświadczenia. A z drugiej strony ja osobiście to zaczynam zwykle od sprawdzenia dostępności elementów, ale to jest moje podejscie.

tapy
User
User
Posty: 119
Rejestracja: niedziela 14 kwie 2019, 17:09
Kontaktowanie:

Re: [SZUKAM]Wtyk IDC kątowy żeński 2x10pin

Postautor: tapy » sobota 01 paź 2022, 14:05

wojtek pisze: ja osobiście to zaczynam zwykle od sprawdzenia dostępności elementów


Przepraszam za offtop, ale ja za to mam zdecydowanie "lepszy" ;) nawyk, kupuję jakiś element który mnie w danej chwili mocno zaciekawił i do tego buduję całą otoczkę projektu, co często kończy się to wielomiesięcznymi przygotowaniami i pracami lub w skrajne niekorzystnych przypadkach porzuceniem tematu. Nie polecam tej ścieżki, ale to jest czasami silniejsze ode mnie - tak powstała opisywana tu sieć dla ośmiobitowców, wpadły mi w łapska kontrolery arcnet :D


Wróć do „Kupię, sprzedam, zamienię”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości