[SZUKAM][KUPIĘ] Potencjometr współosiowy trzysekcyjny 3N1C 10KB-1KB-10KB do TRX ICOM-745

Tu handlujemy tylko rzeczami związanymi z naszym hobby. Nie sprzedajemy i nie kupujemy samochodów, domów i innych dóbr czy też używek itp.
Regulamin forum
Bardzo prosimy o wpisywanie w nawiasach kwadratowych - [KUPIĘ] [SPRZEDAM] [ZAMIENIĘ] - na początku tematu.
Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

[SZUKAM][KUPIĘ] Potencjometr współosiowy trzysekcyjny 3N1C 10KB-1KB-10KB do TRX ICOM-745

Postautor: j23 » czwartek 22 wrz 2022, 01:41

Szanowni Forumowicze,

Poszukuję poniższego potencjometru w ilości sztuk=1, a konkretnie:
Dane:
1. Oznaczenia producenta: 3N1C 10KB-1KB-10KB
Potencjometr_3N1C__K12C_0003-10KB-1KB-10KB__rzut_z_boku.JPG


2. Nazewnictwo PL: potencjometr współosiowy trzesekcyjny
3. Nazewnictwo EN: potentiometer coaxial 3 gang

4. Zastosowanie: potencjometr strojeniowy do MIC/RF PWR, dla transceivera ICOM-745

5. Wymiary orientacyjne (na tyle ile dało radę zmierzyć):
   5.1. Szerokość korpusu: 13 [mm]
   5.2. Długość (korpus wraz z ośką): 44 [mm]
   5.3. Rozstaw nóżek (raster w osi x = szerokość): 4 [mm]
   5.4. Rozstaw nóżek (raster w osi y = wzdłuż): 5 [mm]
Potencjometr_K12C_0003-10KB-1KB-10KB__rzut_z_dolu.JPG


Kilka WAŻNYCH wskazówek:
Z danych wynika, że jest to potencjometr LINIOWY (literka "B").
NIE JEST TO potencjometr logarytmiczny, który często stosowany jest w układach audio często z literką "A".

Byłbym wdzięczny gdyby Ktoś z Forumowiczów zechciał mi udzielić jakiejkolwiek konkretnej i konstruktywnej informacji w tym zakresie. Z góry BARDZO DZIĘKUJĘ.

Pozdrawiam, VY73, Jarek

P.S. Rozważam zakup za tzw.rozsądną cenę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek 27 wrz 2022, 16:19 przez j23, łącznie zmieniany 2 razy.
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: [SZUKAM][KUPIĘ] Potencjometr współosiowy trzysekcyjny 3N1C 10KB-1KB-10KB do TRX ICOM-745

Postautor: ZbeeGin » niedziela 25 wrz 2022, 08:09

Według part listy jego pełen symbol to K12C20003-10KB-1KB-10KB.
part-list.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [SZUKAM][KUPIĘ] Potencjometr współosiowy trzysekcyjny 3N1C 10KB-1KB-10KB do TRX ICOM-745

Postautor: SuperGość » niedziela 25 wrz 2022, 08:26

Popytaj na forum ICOM czy w grupie fb, odczytałem symbol z podpisu twojego zdjęcia ale jedyne co znalazłem to pdf ICOMA 745, nie potrafię ci pomóc. ale zapytałem na jednej grupie o taki potencjometr.

Spróbuj tym tropem https://www.mouser.pl/new/vishay/vishay ... tiometers/

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [SZUKAM][KUPIĘ] Potencjometr współosiowy trzysekcyjny 3N1C 10KB-1KB-10KB do TRX ICOM-745

Postautor: j23 » niedziela 25 wrz 2022, 22:16

ZbeeGin pisze:Według part listy jego pełen symbol to K12C20003-10KB-1KB-10KB.
part-list.png

Dokładnie tak. Dziękuję Kolego ZbeeGin za fatygę w poszukaniu (i potwierdzeniu moich osobistych poszukiwań) tejże części w service manualu. Tym bardziej jestem wdzięczny, bo nie bardzo byłem pewien z tym zwrotem variable, z drugiej strony to jedyny (chyba) tam element gdzie jest w jednym wierszu (w jego opisie) ujęte te wszystkie trzy wartości (10KB-1KB-10KB), no i oznaczenie na samej płytce PCB (chociaż z tymi oznaczeniami to różnie bywa... Dzięki.
:like:
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [SZUKAM][KUPIĘ] Potencjometr współosiowy trzysekcyjny 3N1C 10KB-1KB-10KB do TRX ICOM-745

Postautor: j23 » niedziela 25 wrz 2022, 22:28

wojtek pisze:Popytaj na forum ICOM czy w grupie fb, odczytałem symbol z podpisu twojego zdjęcia ale jedyne co znalazłem to pdf ICOMA 745, nie potrafię ci pomóc. ale zapytałem na jednej grupie o taki potencjometr.

Spróbuj tym tropem https://www.mouser.pl/new/vishay/vishay ... tiometers/

Dzięki Kolego Wojtek. Oczywiście, zamierzam popytać jeszcze tu i tam. Wysyłałem już zapytania do sklepów, które zajmują się sprowadzeniem części do ICOM'a (m.in. do https://www.radio-sklep.pl/ - tam niestety nie mają i piszą, że producent też nie ma - już ponoć nie produkuje tego, nie potrafią pomóc). Cóż.. Będę jeszcze patrzał i pytał. To co prawda nie dla mnie tylko dla OM SP1GPI (mojego ponad 70-letniego Wujka). Ten potencjometr to prawdziwe "dzieło sztuki" (dwie ośki, czy trzy? -w każdym razie strojenie trzech różnych wartości w jednej gałce.. twórcy poszaleli, no ale tak kiedyś się ponoć robiło). Nawet przyszło mi do głowy, żeby kupić jeden, czy dwa egzemplarze firmy Telpod (można na allegro dostać, z tym że po 100KB), następnie rozmontować kompletnie delikwenta i powstawiać te potencjometry, które są potrzebne (ostatecznie chodzi tutaj o możliwość zachowania parametrów montażowo-użytkowych z zewnątrz i parametrów technicznych, tzn. muszą to być potencjometry liniowe, bo te od Telpod'a to są chyba logarytmiczne), ale.. to jest takie dłubanie.. no zobaczymy...
Dziękuję za dotychczasową fatygę. Byłbym naprawdę wdzięczny gdyby JAKOŚ jednak udało się to cudo znaleźć - zawsze co kilka głów to nie jedna ;)
:like:
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: [SZUKAM][KUPIĘ] Potencjometr współosiowy trzysekcyjny 3N1C 10KB-1KB-10KB do TRX ICOM-745

Postautor: ZbeeGin » poniedziałek 26 wrz 2022, 07:21

Tego oryginała nie można rozebrać i zregenerować? Jaki jest w ogóle problem z nim związany, bo nie piszesz o tym?

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [SZUKAM][KUPIĘ] Potencjometr współosiowy trzysekcyjny 3N1C 10KB-1KB-10KB do TRX ICOM-745

Postautor: j23 » wtorek 27 wrz 2022, 16:28

ZbeeGin pisze:Tego oryginała nie można rozebrać i zregenerować? Jaki jest w ogóle problem z nim związany, bo nie piszesz o tym?

Da się Kolego ZbeeGin. Problem (z mojego punktu, jako pośrednika w informacji) leży w tym, że:
1. TRANSCEIVER NIE JEST MÓJ TYLKO MOJEGO WUJKA, KRÓTKOFALOWCA AMATORA (o czym pisałem powyżej). Podałem tyle szczegółów ile wiedziałem, a pomagam Wujkowi z racji jego stażu, wieku i szacunku dla niego.
2. PR i TRX będzie jeszcze mierzony i badany i faktycznie ostatecznie WYLUTOWYWANY w celu dokładniejszych oględzin.
3. Na chwilę obecną mam informację, że być może problem w tej materii z TRX (niestety nie znam technicznych szczegółów) to być może nie tylko PR, a coś jeszcze i na dniach będzie to badane.

Dziękuję za odpowiedź Kolego ZbeeGin i chęć pomocy.

Pozdrawiam, VY73 Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC


Wróć do „Kupię, sprzedam, zamienię”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości