[ODDAM] PCB adaptora DYI do programatorów STK200 STK500v2 ze złączem KANDA

Tu handlujemy tylko rzeczami związanymi z naszym hobby. Nie sprzedajemy i nie kupujemy samochodów, domów i innych dóbr czy też używek itp.
Regulamin forum
Bardzo prosimy o wpisywanie w nawiasach kwadratowych - [KUPIĘ] [SPRZEDAM] [ZAMIENIĘ] - na początku tematu.
Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

[ODDAM] PCB adaptora DYI do programatorów STK200 STK500v2 ze złączem KANDA

Postautor: ZbeeGin » sobota 02 wrz 2017, 17:03

Przy wrześniowych porządkach znalazłem w szufladzie puste płytki adaptora dla programatora AVR z serii STK200 lub STK500v2 ze złączem KANDA. Płytki są przeznaczone do układów DIP i służą wyłącznie do programowania lub w pewnych przypadkach do odblokowywania źle ustawionych bitów dotyczących taktowania.

IMG_9017.JPG

Na płytce znajdują się:
- Miejsce na podstawki dla układów: 2 x 40 pin (2 rodzaje kontrolerów), 28 pin wąska, 2 x 20 pin (2 rodzaje kontrolerów), 14 pin oraz 8 pin.
- Stabilizator 5V, który zasila mikrokontrolery oraz ewentualnie programator. Można go odłączyć przy stosowaniu programatora STK500v2 USB, który może podawać napięcie z USB.
- Układ taktujący, rezonator kwarcowy, układ RC do taktowania procesora (przełączalne zworkami).

Schemat płytki
ISPSOCKETS.pdf

Zostało Mi jeszcze 2 sztuki tych płytek i mogę je spokojnie oddać chętnym na zbudowanie takiego adaptora. Oczywiście decyduje kolejność zgłoszeń. Max. 1 płytka dla jednej osoby.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [ODDAM] PCB adaptora DYI do programatorów STK200 STK500v2 ze złączem KANDA

Postautor: Antystatyczny » niedziela 11 lut 2018, 21:17

Mam pytanie do konstruktora. W jaki sposób sterowana jest dioda LD2? Złącze J_LED umożliwia wpuszczenie sygnału zegarowego CKOUT na pin 3 gniazda KANDA lub podłącza diodę LD2 do tego samego pinu, czyli 3. Z tego co się orientuję, pin 3 nie jest wykorzystywany. To jest jakaś dodatkowa modyfikacja?
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: [ODDAM] PCB adaptora DYI do programatorów STK200 STK500v2 ze złączem KANDA

Postautor: ZbeeGin » niedziela 11 lut 2018, 22:12

Adaptor może współpracować z programatorami, które mogą na pinie 2 albo wysterowywać diodę LED w trakcie samego procesu przelania bitów do pamięci, albo dostarczać sygnału zegarowego, np. tak robi programator SIBIT-a STK500V2. Stąd zworka, bo takiego używałem.

Oczywiście jak założysz CKOUT na J_LED by skorzystać z generatora w STK500v2 to powinieneś zdjąć J_CLOCK3, i założyć J_CLOCK1 w pozycję EXTERNAL.
Ostatnio zmieniony niedziela 11 lut 2018, 22:16 przez ZbeeGin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [ODDAM] PCB adaptora DYI do programatorów STK200 STK500v2 ze złączem KANDA

Postautor: Antystatyczny » niedziela 11 lut 2018, 22:15

Ok, dzięki. Zastanawiałem się, po co wystawiać CKOUT w stronę programatora, a dopiero później zauważyłem możliwość odłączania wewnętrznego generatora.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: [ODDAM] PCB adaptora DYI do programatorów STK200 STK500v2 ze złączem KANDA

Postautor: ZbeeGin » wtorek 06 mar 2018, 18:03

Zostały jeszcze dwie płytki...


Wróć do „Kupię, sprzedam, zamienię”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości