Infinity - system automatyki domowej | Elektronika dla Wszystkich 12/2018

Projekty użytkowników forum zarówno sprzętowe, jak i związane z programowaniem w dowolnym języku.
Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

Infinity - system automatyki domowej | Elektronika dla Wszystkich 12/2018

Postautor: tasza » piątek 30 lis 2018, 17:25

Jako że występuję w roli czytelniczki, nie mam specjalnych oporów przez zrobieniem odrobiny hałasu wokół grudniowej EdW i tytułowego artykułu, a więc:

Przede wszystkim :arrow: gaweł - gratulacje za debiut na łamach EdW, normalnie czad i od razu na okładkę!

Dwa zupełnie przypadkowe zdjątka świeżo upolowanej w Inmedio gazetki i to jest - wierzcie mi - dopiero zajawka i wierzchołek góry lodowej.
Dużej. Naprawdę wielkiej.

IMG_4733.JPG
IMG_4734.JPG


Gorąco zachęcam do śledzenia cyklu, który właśnie tym artykułem rozpoczął się w EdW, zapraszam nawet osoby, dla których ciepełko dostarcza MEC czy inna zdalna kotłownia i nie umieją sobie napalić w piecu. Bo ten system to jest zajefajne poletko doświadczalne do konkretnej inżynierki z pogranicza elektroniki, automatyki i informatyki. Taki interdyscyplinarny mega mix i nie w formie akademickich opowieści ale w postaci opisu realnie zbudowanego i w pełni operacyjnego układu domowej automatyki.

Warto to poczytać, dla inspiracji lub choćby po to, aby sobie nieco poszerzyć horyzonty.

ps.
no i już wiadomo do kogo będzie należał w EdW sezon A.D.2019....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1259
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Infinity - system automatyki domowej | Elektronika dla Wszystkich 12/2018

Postautor: gaweł » piątek 30 lis 2018, 23:01

Dziękuję ci Natka za ciepłe słowa. Rzeczywiście trochę tego będzie, z naczelnym EdW zostało uzgodnione na jakieś 12 części, czyli rok czasu. Kurczę, ty to masz farta, ja jeszcze nie upolowałem gazetki w Białymstoku, nie dowieźli, czy jaki inny diabeł. Ale nic to, wszystko będzie jak powinno być.
Rzeczywiście, ten cykl jest raczej prezentacją pewnej koncepcji zaimplementowanej na konkretnym przykładzie. Całość jest w ciągłej eksploatacji. Właśnie "popatrzyłem przez dwie kondygnacje" ze swego kompa.
inf.PNG

Gdzieś widocznie nie mam kontaktu na jednym pomierniku, bo temp spalin nie odpowiada prawdzie a trudno jest grzebać na żywym organizmie. Ale powoli, wszystko dojdzie do normy (nie ma innej opcji).

Mogę zdradzić, że na styczeń będzie o hardware serwera, czyli o układach PHY i interfejsach MII i RMII.

PS
No już wiem dlaczego mi wieczorem policzki piekły ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse

Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1259
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Infinity - system automatyki domowej | Elektronika dla Wszystkich 12/2018

Postautor: gaweł » sobota 01 gru 2018, 13:06

tasza pisze:... normalnie czad...

Co za ciekawa gra słów. Nie ma czadu, mam automatyczny system usuwania takich trucizn :D :D :D

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse


Wróć do „DIY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości