[Doxygen] Jak wygenerować plik PDF

Tutaj umieszczamy tematy związane z językami programowania niepasującymi do innych działów.
Regulamin forum
Temat prosimy poprzedzić nazwą języka umieszczonego w nawiasach kwadratowych np. [Pascal].
Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek

[Doxygen] Jak wygenerować plik PDF

Postautor: Antystatyczny » niedziela 29 maja 2016, 18:00

Witam.

Mam problem z wygenerowaniem pliku PDF z dokumentacją programu napisanego w języku C. Dokumentacja generuje się w formacie HTML, generują się również pliki LATEX, które podobno są niezbędne do wygenerowania pliku PDF. Niestety nijak nie potrafię plików LATEX zmusić do przeobrażenia się w pojedynczy plik PDF.

Do generowania dokumentacji używam systemu Windows. Jest na to jakiś ekstra myk, czy potrzebuję dodatkowe oprogramowanie?

Pozdrawiam.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
matty24
User
User

Re: [Doxygen] Jak wygenerować plik PDF

Postautor: matty24 » niedziela 29 maja 2016, 18:35

Nie wiem czy o to chodzi, ale żeby pracować z LaTexem na windowsie trzeba zainstalować jakąś dystrybucję LaTexa, np. MikTeX. Potem konwersja do pdf jest już prosta i robi się ją nawet z poziomu cmd.exe. Jest dużo tutoriali w internecie jak to zainstalować krok po kroku.
Nie wiem jak na dzien dzisiejszy ale kilka lat temu MikTeX był jednym z lepszych rozwiązań.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek

Postautor: Antystatyczny » niedziela 29 maja 2016, 18:38

Nie chce pracować z latexem. Potrzebuję plik PDF, a doxygen generuje latexy oraz dodaje do latexów skrypt i plik wsadowy make.bat, który to ma rzekomo z latexów zrobić pojedynczy plik PDF. Niestety to nie działa, bo np. w folderze z latexami nie ma pliku pdflatex.exe.

Tak więc jedyne co potrzebuję, to plik PDF. No ale ok, zerknę na MikTex, może to załatwi problem.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
matty24
User
User

Postautor: matty24 » niedziela 29 maja 2016, 19:08

Wydaje mi sie, że musisz mieć mimo wszystko zainstalowane środowisko LaTex w windowsie. Jak sam piszesz, plik make.bat używa komendy "pdflatex" której domyślne w Windowsie nie ma. Dlatego nie generuje pliku PDF.

Screenshot 2016-05-29 19-06-34.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
matty24
User
User

Postautor: matty24 » niedziela 29 maja 2016, 19:30

Z MikTexem generuje już plik PDF.
Screenshot 2016-05-29 19-26-12.jpg

Po instalacji trzeba jedynie uruchomić MiKTeX Settings w zakładce Packages wybrać Change, następnie zaznaczyć pobieranie repozytoriów z internetu (pierwsza opcja) i wybrać jakiś polski serwer.
Bez tytułu.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek

Postautor: Antystatyczny » niedziela 29 maja 2016, 19:59

Po zainstalowaniu MikTex wygenerowanie pliku pdf zakończyło się powodzeniem. Pierwsze użycie MikTex skutkuje pobraniem dodatkowych paczek. Wygenerowany plik pdf nosi nazwę refman.pdf i znajduje się w folderze, w którym były pliki latex.

Bardzo dziękuję za EKSPRESOWĄ pomoc!

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
WoodPaker
User
User
Kontaktowanie:

Postautor: WoodPaker » czwartek 02 cze 2016, 18:40

Możesz tez zainstalować program ghost, który domyślnie idzie w parze z MikTex'em) i kompilowac LaTex'a do pdf'a z lini poleceń.
Life is to short to eject USB safely

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek

Postautor: Antystatyczny » czwartek 02 cze 2016, 20:32

Nie mam zamiaru tak kombinować. Gdy już mam zainstalowany MikTex, to wygenerowanie pdf nie wymaga klepania w konsoli. Doxygen zadbał o wszystko ;)

Wróć do „Inne języki programowania”