[Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Tutaj umieszczamy tematy związane z językami programowania niepasującymi do innych działów.
Regulamin forum
Temat prosimy poprzedzić nazwą języka umieszczonego w nawiasach kwadratowych np. [Pascal].
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

[Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: SuperGość » poniedziałek 02 maja 2016, 10:44

Labview ktoś się praktycznie zajmował? Nigdy ze względu na cenę mnie to nie interesowało ale jest wersja LabVIEW 2014 Home Bundle (za złotówki tez można kupić), którego cena jest już na poziomie akceptowalnym ale nie wiem co z tego można wyciągnąć, że się tak wyrażę.
Może jakiś praktyk ciut przybliży co z takiego softu można wycisnąć?

Awatar użytkownika
danielos
Newb
Newb
Posty: 70
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 15:06
Lokalizacja: Pawłowice, Silesia.
Kontaktowanie:

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: danielos » poniedziałek 02 maja 2016, 11:14

Z tego co miałem na studiach to można bardzo przydatne rzeczy robić.
Obsługa wszystkich interfejsów, analiza danych.
Można zrobić w końcowym efekcie program z rozszerzeniem exe. I to wszystko w dość ładnej formie bloczków. Dodatkowo jest możliwość podglądu przepływu danych/funkcji.

Co można, np:
- program do analizy i prezentowania danych
- program do sterowania jakimś urządzeniem, itp.

Tak jak to jest też przedstawione na podanej przez Ciebie stronie, dynamiczne tworzenie interfejsu użytkownika.
W skrócie powiem: bardzo obszerne, dobre i zaawansowane, a zarazem proste narzędzie.

Zaciekawiłeś mnie tą wersją. Chyba będę musiał się zastanowić na zakupem;)
Można wszystko osiągnąć, wystarczy chcieć.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: SuperGość » poniedziałek 02 maja 2016, 11:28

No dzieki ale wyczytałem na polskim forum http://www.labview.pl/viewtopic.php?f=6&t=5204 że ta wersja nie ma App Builder - co to jest i czym skutkuje brak tego modułu
W Kamami jest tez do kupienia.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: SuperGość » sobota 07 maja 2016, 11:52

Nikt nic nie wie na temat Application Builder?
To może się tylko upewnię. Z tego co wyczytałem App Builder służy głownie do tego aby stworzyc wykonywalny plik programu na maszyny gdzie nie jest zainstalowany LabView - czy tak? W sumie logiczne przy sprzedaży oprogramowania do celów edukacyjnych.
Rozumiem że napisany program przy pomocy tej wersji Home Bundle da się normalnie uruchamiać na komputerze w którym mam ten program zainstalowany.
Czy jeszcze do czegoś App builder jest potrzebny?

WMKN2205
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 10 maja 2016, 21:48

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: WMKN2205 » środa 11 maja 2016, 20:18

Ja popełniłem dwie apki i do klienta :)

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: SuperGość » środa 11 maja 2016, 20:46

WMKN2205 pisze:Ja popełniłem dwie apki i do klienta :)
Jak mam to rozumieć w kontekście moich wcześniejszych pytań?

WMKN2205
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 10 maja 2016, 21:48

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: WMKN2205 » czwartek 12 maja 2016, 01:20

Nikt nic nie wie na temat Application Builder?

W LabView narysowałem wszystko co trzeba, przy użyciu Application Builder'a do exe'a.
A exe'a na komputer klienta. Niby proste tylko narysowanie programu "trochę" zajęło :cry: .

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: SuperGość » czwartek 12 maja 2016, 05:47

No to to już wiem, że APP Builder jest potrzebny do zrobienia aplikacji standalone, mnie bardziej chodziło o to czy wersja bez tego buildera nadaje się do czegoś sensownego.

WMKN2205
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 10 maja 2016, 21:48

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: WMKN2205 » czwartek 12 maja 2016, 08:28

Chyba jedynie do użytku własnego, kwestią jest do czego potrzebny Ci LV?

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: SuperGość » czwartek 12 maja 2016, 16:34

1. Do nauki
2. Do zrobienia dla własnych potrzeb aplikacji tak aby sie one uruchamiały na moim komputerze
3. Do zrobienia aplikacji (niekomercyjnych) dla kogoś kto ma zainstalowane LV

WMKN2205
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 10 maja 2016, 21:48

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: WMKN2205 » czwartek 12 maja 2016, 17:59

Jeśli różnicą jest tylko brak AppB. to tak ja dokładnie nie sprawdzałem miałem wersję full + wykupione biblioteki.

Awatar użytkownika
matty24
User
User
Posty: 333
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 20:11
Lokalizacja: Małopolska

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: matty24 » czwartek 12 maja 2016, 20:26

Ja troszkę działałem w LabView i potwierdzam to co pisze WMKN2205. Do wymienionych przez Ciebie rzeczy nie potrzebujesz APP Buildera.

Normalnie jak tworzysz jakiś projekt to operujesz między dwoma widokami: front panel i block diagram. Na front panel dodajesz to co chcesz widzieć i czym chcesz operować (przyciski, wyświetlacze, wykresy itp) W block diagramie łączysz wszystko w całość dodając różnorakie funkcje i operacje. Do nauki to wystarczy. Bo jak masz zaprogramowaną np. płytkę z atmegą i czujnikiem temp. to odpalasz taki projekt, włączasz tylko widok fornt panelu i puszczasz aplikację w trybie continuously. Aplikacja działa bez przerwy i np. wyświetla na wykresie temperaturę. Dopóki nie zatrzymasz akcji to będzie działać.
Problem zaczyna się gdy chcesz przenieść tę aplikację. Na docelowym komputerze muszą być zainstalowane dokładnie te same dodatki których użyłeś na maszynie "matce". Np. używając komunikacji rs232 musisz mieć dodakek NI-VISA. Jak go nie będzie to program nie zadziała. Kolejny minus to łatwość modyfikacji. Ktoś może coś namieszać w diagramie blokowym i popsuć działanie. Nie da sie tego zablokować. Nie ukryjesz też żadnych poufnych rozwiązań programowych bo każdy może zobaczyć co tam się dzieje.

Generalnie LabView to fajne narzędzie bo można krok po kroku, w sposób wizualny, zobaczyć jak działa dany program. Można się nauczyć logicznego myślenia. Np. jedną z fajniejszych rzeczy jest to, że każdym momencie diagramu można dodać kontrolkę która wyświetli jakie dane dochodzą więc łatwo wyłapać błedy. Gotowe grupy/działania można zapisać jako podprogram (subvis) i potem ich już nie edytować żeby nie popsuć. Dodatkowo nie zajmują miejsca na diagramie bo robi się z nich jeden kwadracik. Również tworzenie wykresów jest proste i intuicyjne. To tylko takie przykłady na szybko bo zastosowań jest multum.

WMKN2205
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 10 maja 2016, 21:48

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: WMKN2205 » czwartek 12 maja 2016, 23:56

Że ujmę to kolokwialnie dla elektroników jest to narzędzie "cool"
programiści zaś będą kręcić nosem ... może reset kompa pomoże :)
Próbowałem czasami działa..... A poważnie.
Podłączyłem: Arduino, Beckoff'a, Siemensa ..... etc. działa - ok.
To w pracy a priv?. oki Maximator (Altera FPGA) tylko kolory inne ... Czyli jak załapiesz LV to prosta droga do FPGA np. RiO
No i Masz przyłożenie na pierwszą bazę
- Jest to moja subiektywna ocena pakietu LV bez szczegółów - zacytuję chyba z Leona.... "Ręka mistrza więcej znaczy niż narzędzia w rękach partaczy"

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: SuperGość » piątek 13 maja 2016, 04:53

matty24 pisze:(.....)Do wymienionych przez Ciebie rzeczy nie potrzebujesz APP Buildera.(....)

Dzięki, utwierdziłeś mnie konkretnie w tym co wyczytałem już wcześniej.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Labview] LabVIEW 2014 Home Bundle

Postautor: SuperGość » wtorek 22 lis 2016, 14:06

Mam i ja ;)
lv_start.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Wróć do „Inne języki programowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości