Strona 1 z 1

Projekt wtyczki "propagacji" na stronę

: czwartek 17 maja 2018, 06:00
autor: wojtek
Czy któryś z kolegów potrafiłby zrobić taką wtyczkę jak tu https://emcom.pzk.org.pl/
wtyczka.JPG
chodzi o coś podobnego, niestety człowiek który to robił okazał się kompletnie nieżyczliwy, że tak powiem mimo, ze sam korzysta z materiałow z tej strony http://www.hamqsl.com/solar.html , no ale jego prawo

Re: Projekt wtyczki "propagacji" na stronę

: czwartek 17 maja 2018, 11:52
autor: inż.wielki
Chciałbyś taką wtyczkę umieścić na stronie. Jako program na komputerze czy może aplikacja na telefon?

Re: Projekt wtyczki "propagacji" na stronę

: czwartek 17 maja 2018, 12:50
autor: wojtek
inż.wielki pisze:Chciałbyś taką wtyczkę umieścić na stronie. Jako program na komputerze czy może aplikacja na telefon?
No zgodnie z tym jak napisałem w tytule tematu "na stronę"
W tej chwili mam taki widget:

Kod: Zaznacz cały

<left>
<a href="http://www.hamqsl.com/solar.html" title="Click to add Solar-Terrestrial Data to your website!"><img   src="http://www.hamqsl.com/solarn0nbh.php" alt="tu ma być obrazek propagacji"></a>
</left>
pobrane z http://www.hamqsl.com/solar.html a chciałbym coś podobnego jak na tej stronie co podałem w pierwszym poście. dane w jednym i drugim przypadku są pobierane z tego samego źródła.

Re: Projekt wtyczki "propagacji" na stronę

: czwartek 17 maja 2018, 13:41
autor: xor
Wygląda, że nie jest to jakaś specjalna wtyczka tylko HTML+CSS i javascript do animacji słupków. Mówię o samym wyświetlaniu. Pobieranie danych jest pewnie po stronie serwera.
Animacja jest chyba "na niby", skrypt zmienia szerokość słupka +/-5%.
Ctrl-c, ctrl-v i masz ;-)

Re: Projekt wtyczki "propagacji" na stronę

: czwartek 17 maja 2018, 13:51
autor: wojtek
Tak, trochę nieszczęśliwie to określiłem jako wtyczka, jest to widget na bazie "własnego kodu html", a "kopiuj / wklej" raczej w tym przypadku nie działa, a animacja z tego co wiem nie jest "na niby".

Re: Projekt wtyczki "propagacji" na stronę

: czwartek 17 maja 2018, 15:51
autor: j23
wojtek pisze:Tak, trochę nieszczęśliwie to określiłem jako wtyczka, jest to widget na bazie "własnego kodu html", a "kopiuj / wklej" raczej w tym przypadku nie działa, a animacja z tego co wiem nie jest "na niby".

Jeżeli odnosiłeś termin wtyczka do jakiegoś CMS'a jak WordPress to użyłeś właściwej terminologii, bo każdy kod użyty w WordPress może być ostatecznie zrobiony jako wtyczka. Skoro już mowa o terminologii wtyczek, etc. to taka uwaga, że istnieje coś takiego w WordPressie jak widget (window gadget), i to jest taka wtyczka wizualna (bo są też wtyczki nie-wizualne, np. filtrujące tekst pod kątem "podwórkowej łaciny" ;) ). Innymi słowy każdy widget jest wtyczką, ale nie każda wtyczka (plugin) widgetem.
Zrobić wtyczkę, która wyświetla te sprawy za pomocą nawet nie tyle javascriptu co css2 lub css3 (dużo prościej) to jest dość prosta sprawa. Dalsze informacje na pw.

73! J23

Re: Projekt wtyczki "propagacji" na stronę

: czwartek 17 maja 2018, 21:10
autor: j23
Jeśli chodzi o wtyczkę do WordPress to ktoś już coś takiego zrobił:
https://ns6t.net/word/?page_id=88

Re: Projekt wtyczki "propagacji" na stronę

: czwartek 17 maja 2018, 22:34
autor: wojtek
Takie wtyczki to ja mam i jest to proste do wykorzystania, a pobiera się kod jak pisałem wyżej z http://www.hamqsl.com/solar.html mnie chodzi konkretnie o taką jak pokazałem lub podobną

Re: Projekt wtyczki "propagacji" na stronę

: czwartek 17 maja 2018, 23:19
autor: j23
wojtek pisze:Takie wtyczki to ja mam i jest to proste do wykorzystania, a pobiera się kod jak pisałem wyżej z http://www.hamqsl.com/solar.html mnie chodzi konkretnie o taką jak pokazałem lub podobną
Rozumiem. No to wtedy trzeba napisać wtyczkę samemu w oparciu o dane z pliku xml, który dostępny jest na dole strony. Plik jest odświeżany co godzinę i tamten Kolega Krótkofalowiec (autor tamtej strony) prosi, żeby za często nie "skanować" jego strony - w celu np. efektu natychmiastowych zmian fluktuacji pola magnetycznego, etc. bo i tak aktualizacja jest co godzinę. Zobaczę co się da zrobić. Tak jak pisałem.
73! J23