[LabView] czyli... narysuj sobie krokodyla

Tutaj umieszczamy tematy związane z językami programowania niepasującymi do innych działów.
Regulamin forum
Temat prosimy poprzedzić nazwą języka umieszczonego w nawiasach kwadratowych np. [Pascal].
Awatar użytkownika
wojtek
Geek
Geek

[LabView] czyli... narysuj sobie krokodyla

Postautor: wojtek » sobota 26 sie 2017, 06:59

Jeszcze do końca nie przeczytałem (muszę mieć na to ciut więcej czasu niż o poranku w sobotę) ale już dziękuję tasza za ten artykuł i za ciąg dalszy, tego mi brakowało, takiego podejścia :)
73 Wojtek

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User

Re: [LabView] czyli... narysuj sobie krokodyla

Postautor: Grzegorz... » sobota 26 sie 2017, 09:19

Dodam gwoli ścisłości, że Wojtek ma na myśli artykuł z wrześniowego EDW ze strony 34 pod tytułem "Wokół Arduino / LabVIEW, czyli... narysuj sobie krokodyla" :D

Awatar użytkownika
tasza
Expert
Expert
Kontaktowanie:

Postautor: tasza » środa 30 sie 2017, 09:59

miałam wcześniej odpisać, ale mi umknęło jakoś, sorki
Na elportal.pl powinny też pojawić się materiały dodatkowe, ale nawet z sierpnia jeszcze nie ma, zatem tutaj wrzucam NB_ArduinoLabVIEW_Elportal.zip , może komu się przyda. Jakby pytania jakoweś były albo niedoróbki wykryte albo coś, to proszę w tym temacie, skoro go Wojtek założył, to niech tu będzie oficjalne wsparcie materiału.
Ciąg dalszy jest już w Redakcji, ale Ewa z tego co wiem jeszcze się za składanie nie zabrała, aż ciekawa jestem jak to wyjdzie.
No, a gazetki wrześniowo-papierowej nie mam jeszcze :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
eyes wide open but still blind to see what really matters...
#slowanawiatr ♫ ♥ ☕ ☘ ♌ ♫
pzdr,
Natasza

Awatar użytkownika
wojtek
Geek
Geek

Postautor: wojtek » środa 30 sie 2017, 10:24

Juz sciągam, no na elportalu to troche maja opóźnienie w umieszczaniu materiałów.
73 Wojtek

adzak

Postautor: adzak » niedziela 17 wrz 2017, 20:22

Może kilka słów o zastosowaniu w przykładach, widocznego na zdjęciach, ANALOG DISCOVERY ? Czyżby Redakcja pozwoliła sobie na ograniczenie treści artykułu ?!
Adam

Awatar użytkownika
tasza
Expert
Expert
Kontaktowanie:

Postautor: tasza » poniedziałek 18 wrz 2017, 06:25

Redakcja EdW nie ogranicza treści nadesłanych materiałów, co najwyżej artykuł jest dzielony na cześci w przypadku dużych opracowań (tak właśnie, ze względów technicznych, przecięto mój kolejny)

Tak, AD2 jest na wielu zdjęciach, to taki `mistrz drugiego planu` mający zasiewać niepokój i intrygować.

Odnośnie zastosowań AD2 (tak ogólnie) to wystarczy przeszukać forum za hasłem "analog discovery", tu kilka osób ma to urządzonko i korzysta na codzień, jest sporo autorskich przemyśleń na temat zalet i wad oraz niezwykłych czasem pomysłów na zastosowanie.

Temat współpracy LabVIEW z Analog Discovery 2 przewija się w wątku o LM35:
:arrow: viewtopic.php?f=20&t=762

Dużo więcej do poczytania w tej materii jest w pierwszej wiadomości tematu-linkowiska o LV
:arrow: viewtopic.php?f=20&t=770

Powstanie dedykowanego materiału (czy tu na forum, czy w EdW) odnośnie komunikacji LV i AD2, pomiarów i sterowania, etc. jest realne o ile pojawią się sygnały, że jest taka potrzeba i będzie zainteresowanie, na chwilę obecną takowych nie otrzymałam.
pzdr,
Natasza

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert

Postautor: dambo » poniedziałek 18 wrz 2017, 12:00

tasza pisze:Powstanie dedykowanego materiału (czy tu na forum, czy w EdW) odnośnie komunikacji LV i AD2, pomiarów i sterowania, etc. jest realne o ile pojawią się sygnały, że jest taka potrzeba i będzie zainteresowanie, na chwilę obecną takowych nie otrzymałam.

To właśnie otrzymujesz :) myślę, że warto rozpowszechnić wśród początkujących (z EdW) informacje o takich narzędziach fajnych. A jeszcze pisane w twoim stylu bardzo się przyjmą i zachęcą :)
Zapraszam na mojego pseudobloga z projektami itp: http://projektydmb.blogspot.com/

adzak

Postautor: adzak » poniedziałek 18 wrz 2017, 17:11

Dziękuję za wyjaśnienie, jednak muszę podkreślić, że niepokój i zaintrygowanie wywołane zdjęciami do artykułu nie zostały wcale rozwiane. Nadal nie wiem jaką rolę spełniały AD2 w poszczególnych układach testowych (Fot.2, Fot.4 i Fot.5). Oczywiście analizując wnikliwie powiększone zdjęcia mogę ustalić - na postawie wykonanych połączeń - jakie elementy AD2 były wykorzystywane, ale chyba nie chodzi tu o ćwiczenie czytelników z sokolego wzroku, cierpliwości i biegłości w inżynierii odwrotnej.
Poza powyższym również zgłaszam sygnał zainteresowania zagadnieniami "komunikacji LV i AD2, pomiarów i sterowania, etc."

Awatar użytkownika
wojtek
Geek
Geek

Postautor: wojtek » poniedziałek 18 wrz 2017, 17:34

A bo widzisz niepokój i zaintrygowanie nie miały wcale być rozwiane, mają dalej niepokoić i intrygować ;)
73 Wojtek

Awatar użytkownika
tasza
Expert
Expert
Kontaktowanie:

Postautor: tasza » poniedziałek 18 wrz 2017, 21:26

Skoro zagadnienie jest wnikliwie drążone dalej, to może jednak dwa słowa z mojej strony.

Pomijając żartobliwą uwagę o drugim planie, na wymienionych zdjęciach AD2 nie pełni ani czynnej ani krytycznej roli dla działania układu, ono stanowi swego rodzaju tło, choć nie ukrywam - jak na statystę rzeczywiście zajmuje sporo miejsca i absorbuje uwagę dając odrobinę zawoalowany przekaz - oto urządzonko, które pomaga komuś w pracach, jest zgrabne, niewielkie i być może warte dalszego zainteresowania.
Ja tak ogólnie należę do stworzeń raczej nieufnych i preferujących namacalne konkrety, stąd obecność cyfrowego oscyloskopu czy multimetru podczas wszelkich prac uważam za rzecz naturalną i nie podlegającą dyskusji. Z innej strony patrząc (na przykład przez ekranik cyfrowego aparatu) - ja nie lubię pozowanych biurkowych wystawek, sweet-foci robionych pod publiczkę i ku uciesze gawiedzi i z myślą, że tak wypada albo tak będzie ładnie. Stąd na moich zdjęciach zarówno AD2, które darzę swoistą sympatią, jak i stary siermiężny zasilacz opisany flamastrem, a to wszystko często z przysłowiowym 'bajzlem' w tle. To jest po prostu mój mały świat, którego obrazem próbuje się podzielić.

Odnośnie LabVIEW i współpracy z AD2... muszę się zastanowić jak to dobrze rozegrać. Aktualnie w EdW preferowana jest tematyka około-Arduinowa, mój pierwszy Krokodyl mocno nawiązywał do tego tematu, kolejny (październikowy?) będzie maksymalnie skoncentrowany na parze LV+Ardu, ale to była sugestia Redakcji, moim pierwotnym zamysłem była raczej prezentacja LV i przeniesienie środka ciężkości na LabVIEW, sztuka udała się tylko częściowo.

Ja spróbuje zebrać te strzępy kodu w LV i notatek swych odnośnie bibliotek Dwf, co komunikują się z AD2 i zagadnę EdW co z tym dalej. Jeżeli to nie wpasuje się w plany czasopisma - już zupełnie na luzie ogarnę materiał po swojemu i wrzucę tu, na nasze forum.

A tak ogólnie to...jestem mile zaskoczona, że ktoś tak docieka detali tego artykułu, takie zainteresowanie jest wielce budujące dla mnie, zatem dziękuje.
pzdr,
Natasza

adzak

Postautor: adzak » poniedziałek 18 wrz 2017, 22:51

Dziękuję za deklarację i czekam cierpliwie.
Adam

Wróć do „Inne języki programowania”