Promowanie blogów użytkowników/ lista ich projektów

Tu można zgłaszać swoje uwagi, pomysły itp. sprawy dotyczące organizacji forum, co nie oznacza, że będą automatycznie uwzględnione.
Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Promowanie blogów użytkowników/ lista ich projektów

Postautor: dambo » środa 01 cze 2016, 12:48

Witam wszystkich

Mam pomysł, który podejrzewam, że mógłby rozwinąć trochę naszą społeczność, a nie widziałem czegoś podobnego na innych forach - mianowicie jakiś system "wspierania" blogów użytkowników lub bardziej złożone "strony profilowe" na forum w sensie klikając na "zobacz profil" zobaczylibyśmy małą stronkę, którą każdy mógłby sobie dowolnie edytować i tam wklejać odnośniki do tematów ze swoimi projektami itp.
Kolejnym pomysłem jest oznaczanie gotowych projektów w jakiś sposób i wyświetlanie np 2-3 losowo na stronie głównej w ramach jakby pseudo newslettera o którym była niedawno też mowa.
Czy raczej coś takiego nie jest realne/ nie cieszyłoby się zainteresowaniem?
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Promowanie blogów użytkowników/ lista ich projektów

Postautor: SuperGość » środa 01 cze 2016, 12:54

Mnie ciężko jest coś powiedzieć na ten temat, bo nie wiem czy silnik forum wogóle umozliwia takie harce. Natomiast hmm sama idea jest warta zastanowienia.

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Re: Promowanie blogów użytkowników/ lista ich projektów

Postautor: dambo » środa 01 cze 2016, 19:19

Niestety za cienki w uszach jestem na takie coś - nigdy nie siedziałem w rzeczach internetowych :/
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/

Awatar użytkownika
WoodPaker
User
User
Posty: 136
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 19:23
Lokalizacja: USA
Kontaktowanie:

Re: Promowanie blogów użytkowników/ lista ich projektów

Postautor: WoodPaker » czwartek 02 cze 2016, 03:31

dambo pisze:Niestety za cienki w uszach jestem na takie coś - nigdy nie siedziałem w rzeczach internetowych :/

hahaha, Dambo z cienkimi uszami.
A swoją drogą. Jest ktoś, kto ma takie zdolności programistyczne?
Life is to short to eject USB safely

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Promowanie blogów użytkowników/ lista ich projektów

Postautor: j23 » poniedziałek 13 cze 2016, 04:37

Zastanawia mnie taka gotowa wtyczka do phpBB:
https://www.phpbb.com/customise/db/extension/shareon/

Edit 1: dodałem polski język - mam nadzieję, że wtyczka zadziała...
(przerobiona nieco wtyczka znajduje się w załączniku, z tym, że nie wiem czy o to chodziło, tzn. o taką wtyczkę).
Do zrobienia własnej wtyczki trzeba raczej ostro siedzieć w samym phpBB, znać DOBRZE PHP obiektowy, składnię MySQL (jeśli potrzebna), składnię yml (?? -o tym nie słyszałem), składnię javascript. Dokumentacja o tym jak się robi wtyczki do phpBB jest -IMHO- trochę słaba...

Edit 2: Ta propozycja z losowo wyświetlanymi gotowymi projektami... Rozumiem, że forum ma jakąś bazę MySQL, albo inaczej.. Jest zindeksowana jakaś "baza gotowych projektów" - no bo jakoś trzeba takiego gotowca dodać, a potem wyskubać (losowo) z tej bazy danych. Powiem szczerze, że na chwilę obecną nie mam pojęcia jak to w phpBB zrobić (czy to miałaby być jakaś wtyczka tylko dla administratów, czy też niezależna, np. jest sobie osobny dział forum "gotowe projekty" i stamtąd wtyczka pobiera dane do wyświetlania...). Jest już jakaś "baza gotowych projektów"?

Pozdrawiam! j23
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC


Wróć do „Uwagi, sprawy organizacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości