Forum czy czat?

Tu można zgłaszać swoje uwagi, pomysły itp. sprawy dotyczące organizacji forum, co nie oznacza, że będą automatycznie uwzględnione.
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Forum czy czat?

Postautor: SuperGość » wtorek 03 lis 2015, 06:45

Taka mnie po raz kolejny naszła refleksja jak przeglądam czat, ze zastępuje on zakładanie tematów na forum, później te informacje idą w niebyt (czytaj archiwum czata) i są w praktyce nie do wykorzystania. Czy naprawdę tak ciężko założyć na forum temat, omawiający lutownice, groty, zaciskarki, nie mówiąc już o poważniejszych tematach? To może zlikwidujmy działy forum i omawiajmy wszystko na czacie?
Jak co, to proponuje zobaczyć co tam jest napisane: app.php/chat?mode=rules

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Forum czy czat?

Postautor: SuperGość » wtorek 03 lis 2015, 08:52

Ja to rozumiem, krótkie pytanie i odpowiedź - ok po to jest czat, ale nie np jak dyskusja toczy sie na 3 strony czata jaką zaciskarke albo lutownice lepiej kupić czy używać, padają fajne odpowiedzi propozycje i idzie to w niebyt. Załatwiony jest interes jednej osoby, a szkoda, że informacje nie zostają. To takie trochę egoistyczne podejście jest. Wkurza mnie to osobiście i dlatego mówię może po prostu zostawić czat, a resztę zlikwidować?A może konsekwentnie reagować prośbami o założenie tematu i nie odpowiadać na pytania które mają "forumowy" potencjał ?

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Forum czy czat?

Postautor: Grzegorz... » wtorek 03 lis 2015, 09:14

Podsumowując - Panowie naciskajmy, aby takie pytania trafiały tu na forum, ale i sami odpowiadajmy jeśli nie tylko tu to choć i na forum i na czacie :).

--
Grzegorz...

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum czy czat?

Postautor: PROTON » wtorek 03 lis 2015, 09:18

Na nikogo nie naciskajcie, trzeba ściągnąć więcej ludzi, a jak to zrobić? Google to zrobi.

Moja propozycja wygląda następująco:
Niech każdy kto czuje się na siłach napisze jakiś artykuł o czymś na czym się zna. Trzeba tylko dobrze nadać nazwy tematów aby google dobrze je zindeksowało.
Nawet niech to będą proste rzeczy, np. "naprawa lampek choinkowych".
Gott weiß ich will kein Engel sein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Forum czy czat?

Postautor: SuperGość » wtorek 03 lis 2015, 09:35

Proton masz rację, mnie chodzi o starych wyjadaczy forumowych, którzy dobrze wiedzą w czym rzecz ale po prostu się im nie chce i podyktowane to jest swoistym lenistwem, egoizmem nie wiem jak to nazwać. I ignorują prośby o założenie tematu. może jak ten temat zostanie przeczytany to się zmieni.

Awatar użytkownika
mokrowski
User
User
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 20:50
Lokalizacja: Tam gdzie Centymetro

Re: Forum czy czat?

Postautor: mokrowski » wtorek 03 lis 2015, 09:59

Co do mnie koledzy, jak się wykuruję i trochę ogarnę z obowiązkami w pracy, napiszę :-) Uporządkuję trochę jednak to co mam i uzupełnię luki.
,,Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić" - Alan Alexander Milne: Kubuś Puchatek

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Forum czy czat?

Postautor: Grzegorz... » wtorek 03 lis 2015, 10:09

@mokrowski
Super - choć nie używałem C++ dla AVR to świetnie się czytało Twoje poradniki i mam nadzieję, że wszystkie tu wylądują, a i mam też (i pewnie nie tylko ja) chrapkę na nowe.

--
Grzegorz...

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum czy czat?

Postautor: PROTON » wtorek 03 lis 2015, 10:24

rezasurmar pisze:Ja to zbytnio nie mam czym się dzielić...


Taki leniwy jesteś!?!?!?

Do roboty, zadanie dla ciebie to napisać artykuł na temat lutowania.
Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum czy czat?

Postautor: PROTON » wtorek 03 lis 2015, 10:28

Ja mam BAN'a na zaprzyjaźnionym forum.
Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum czy czat?

Postautor: PROTON » wtorek 03 lis 2015, 10:34

Nie rozumiem o co ten zgrzyt, forum Atnel jest skierowane do użytkowników zestawów ATB i posiadaczy książek.
Tu jest zupełnie inna tematyka, wcale nie kolidują ze sobą oba fora, a wręcz się uzupełniają.
Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum czy czat?

Postautor: PROTON » wtorek 03 lis 2015, 10:48

To proponuję przenieść tematy które nie dotyczą produktów Atnel z Atnel tutaj.

I jeśli ktoś będzie pytał tutaj o produkty Atnel, należy grzecznie odesłać na forum Atnel.
Jeśli na Atnelu ktoś będzie pytał o STM, CNC, programowanie PC, itp. to Atnel grzecznie odeśle tutaj.

Wszystko się unormuje jak oszołomy przestaną moderować forum Atnel.
Gott weiß ich will kein Engel sein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Forum czy czat?

Postautor: SuperGość » wtorek 03 lis 2015, 10:51

no ale my tu nie o forum atnel tylko naszym mówimy i temat jest związany z czatem i tego się proszę trzymać ;)

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum czy czat?

Postautor: PROTON » wtorek 03 lis 2015, 11:26

Ok, pytanie o AVR to jak najbardziej. A co z pytaniami o ATB-USBASP?
Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum czy czat?

Postautor: PROTON » wtorek 03 lis 2015, 11:29

OK. czyli nie ma zaprzyjaźnionego forum, jest twarda walka o przetrwanie!
Gott weiß ich will kein Engel sein.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Forum czy czat?

Postautor: Grzegorz... » wtorek 03 lis 2015, 11:30

Zawsze jak była odpowiedź na zadane pytanie (lub podobne) na innym forum to CTRL-C i CTRL-V nie zajmuje za wiele czasu :) chyba, że by trzeba kopiować cały wątek to wtedy jestem za pokazaniem linku do odpowiedzi.

--
Grzegorz...

Awatar użytkownika
PROTON
Expert
Expert
Posty: 527
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum czy czat?

Postautor: PROTON » wtorek 03 lis 2015, 11:34

Spokojnie, wszystko wróci do normy jak oszołomom zabiorą GOD_MODE.
Ktoś nie dorósł do władzy, ktoś się nami onanizuje na tamtym forum.

Któryś z polityków mówił: "Posiadanie władzy jest lepsze od orgazmu".
Gott weiß ich will kein Engel sein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Forum czy czat?

Postautor: SuperGość » wtorek 03 lis 2015, 11:44

PROTON pisze:OK. czyli nie ma zaprzyjaźnionego forum, jest twarda walka o przetrwanie!

O czym ty mówisz jaka walka? o jakie przetrwanie? :lol: Nabierzcie dystansu trochę koledzy, toż to tylko zabawa, odsyłam do pierwszego postu tego tematu, zwróciłem uwagę żeby czat nie zastępował forum i tylko tyle ;) ehh.

Awatar użytkownika
matty24
User
User
Posty: 333
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 20:11
Lokalizacja: Małopolska

Re: Forum czy czat?

Postautor: matty24 » wtorek 03 lis 2015, 20:58

Dobrze mówicie. Na czacie fajnie jest się pośmiać, popisać głupoty i pogadać luźno. Od ważniejszych spraw niech będą odpowiednie działy.
Ciekawe i treściwe tematy oraz dobre SEO i będzie userów przybywać.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: Forum czy czat?

Postautor: Antystatyczny » wtorek 03 lis 2015, 21:12

Sporo mocnych słów padło... Co do rozmów na czacie macie rację. Sporo róznych tematów poruszanych jest na jego łamach, jak np. moje niewinne z pozoru pytanie o lutownicę NCIS'a. Będę sie starał pytać na forum :)
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
acid3
User
User
Posty: 466
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:42
Lokalizacja: Kłopoty-Stanisławy
Kontaktowanie:

Re: Forum czy czat?

Postautor: acid3 » wtorek 03 lis 2015, 21:13

Antystatyczny .. no i wstyd panie modulator ... wstyd .. :D taki przykład dawać :D

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Forum czy czat?

Postautor: j23 » środa 04 lis 2015, 17:31

Ja większość porad z "zaprzyjaźnionego" forum po prostu skopiowałem dla prywatnego użytku. Jeśli dobrze rozumiem GDYBY "przypadkowo" zginęły na tamtym forum to -uprzednio- pytając autorów o zgodę można by je tutaj zamieścić jako odpowiedz na produkty nie związane z firmą Atnel? Jeżeli tylko będę miał więcej wolnego czasu to ja także tutaj napiszę jakieś tematy. U mnie na razie jest brak czasu lub/i brak kasy. Muszę to wszystko na miejscu zorganizować jak należy. To wymaga czasu, ale jeśli trochę go wyskrobię to pociągnę dawno zaczęty projekt i COŚ napiszę. Bardzo mi na tym zależy.
Pozdrawiam! Jarek
Ostatnio zmieniony wtorek 24 maja 2016, 23:59 przez j23, łącznie zmieniany 1 raz.
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Forum czy czat?

Postautor: j23 » środa 04 lis 2015, 17:37

acid3 pisze:Antystatyczny .. no i wstyd panie modulator ... wstyd .. :D taki przykład dawać :D
Co do mocnych słów to Anty ma rację. Nie należy przesadzać nawet jak człowieka skręca od środka. Lepiej żebyśmy nie dostali łatki jakiegoś chamskiego forum, gdzie "hulaj dusza - piekła nie ma" i w oparciu o jakieś prywatne wojenki/zemstę lub coś podobnego "nawrzucamy" ile się da na Kogoś z innego forum. Poza tym zwykła kultura do drugiego człowieka także się należy. A jeżeli chodzi o ludzi, którzy zachowują się po chamsku to z doświadczenia wiem, że nic ich tak nie wkurza jak elokwentna, kulturalna wypowiedź, co do której oni nie wiedzą jak japę otworzyć. ;)

Pozdrawiam! Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Forum czy czat?

Postautor: j23 » wtorek 24 maja 2016, 23:18

Ja powiem (napiszę) tak.. Dlaczego czasem wolę wejść na chat, poruszyć o czymś dyskusję itp. Uczciwa odpowiedź brzmi: ponieważ wolę się lepiej przygotować do pytania/dyskusji zakładając temat nowego wątku niż walnąć jakieś pytanie i po prostu ośmieszyć się z czymś. Nie oszukujmy się Koledzy, ale tego ośmieszenia się wielu z nas się obawia i to jest uważam m.in. ten powód. Załóżmy, że posiadam jakąś tam może i nawet całkiem sporą wiedzę z zakresu ogólnie rozumianej informatyki, trochę z fizyki, trochę z elektroniki i z czegoś tam jeszcze jak np. krótkofalarstwo, czy medycyna (celowo mieszam teraz różne działy nauki). Chodzi mi o to, że tak na dobrą sprawę to efekt tego wszystkiego jest taki, że "im więcej się wie, tym bardziej zdaje się sprawę z tego jak wiele się nie wie", a trzeba dodać, że przy okazji dysponuje się jakimś tam takim czy innym autorytetem ;) no i na sam koniec rodzi się taka rozterka jak ten nowy wątek napisać.. Piszę najzwyczajniej uczciwie, że przynajmniej u mnie tak jest. Zakładam przy tym, że wśród nas nie ma raczej takich ludzi, którzy pytają się na czacie pokątnie po to, żeby nie dzielić się wiedzą na forum. Byłoby to podłe i trochę chore. Jeszcze inna sprawa, że -w moim konkretnym przypadku- wolę czasem zadać pytanie do konkretnej osoby na PW bądź e-mail'a zamiast na czacie czy forum - powód ten sam co powyżej (lub bardziej złożony przy czym wówczas konkretny). Moje zdanie co do czatu i forum jest takie, że i jedno i drugie powinno istnieć na zasadzie równowagi. Ostatecznie możnaby napisać jakąś publiczną informację, że np. administratorzy mają prawo do publikacji (na zasadzie skopiowania) co ciekawszych tematów z czatu - oczywiście na zasadzie ogólnie rozumianej zgody na takie coś, czyli że w momencie kiedy ktoś wchodzi na czat i jest poruszony jakiś ciekawy temat, to osoby biorące udział w dyskusji mogą/muszą liczyć się z faktem, że któryś z administratorów (nie wiem, może i użytkowników także) założy wątek na podstawie dyskusji z czatu. Może warto byłoby zrobić w tym celu jakiś odrębny dział na forum typu "dyskusje z czatu"... Wyobrażam sobie jaki byłby tam bałagan ;) ale rozwiązałoby to po części problem, który Kolega Wojtek na początku poruszył, tzn.że niektóre ciekawe dyskusje "idą w niebyt" i się o nich zapomina.

Pozdrawiam! J23 Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC


Wróć do „Uwagi, sprawy organizacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości