nRF24L01 nadawanie i odbieranie dwóch zmiennych

Problemy związane z programowanie AVR w Arduino.
StaryAnoda

nRF24L01 nadawanie i odbieranie dwóch zmiennych

Postautor: StaryAnoda » środa 27 kwie 2016, 19:55

Hej

Mam pewien problem. Wykonałem projekt z tej strony: http://www.mikrokontroler.pl/content/bezprzewodowy-czujnik-temperatury-z-modulami-nrf24l01-arduino. Ale jak wiadomo apetyty rośnie w miarę jedzenia. Chciałem dołożyć pomiar wilgotności czyli zamienić czujnik DS18B20 na DHT11/22. O ile implementacja odbioru danych z czujnika DHT jest prosta i zrozumiała, to nie do końca wiem jak w miarę przystępnie odbierać te dane od strony odbiornika. To znaczy mieć ładne wyłuskane dane. Wpadłem na pomysł parsowania stringów, dzięki stronce https://arduino-info.wikispaces.com/nRF24L01-Mirf-Examples Wgrałem te przykłady do odbiornika i nadajnika, niestety w oknie terminala otrzymuję jakieś losowe liczby nie są to na pewno wyniki odebranych danych, nie są też rozdzielone znakiem :. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nefarious19
Newb
Newb
Posty: 80
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 20:45

Re: nRF24L01 nadawanie i odbieranie dwóch zmiennych

Postautor: Nefarious19 » środa 27 kwie 2016, 20:19

Zajrzyj na inne forum. Jest tam moja biblioteka do tych modułów oparta o zdarzenia a dane lecą jako stringi.
Plany na przyszłość: C, C++, C#

StaryAnoda

Re: nRF24L01 nadawanie i odbieranie dwóch zmiennych

Postautor: StaryAnoda » środa 27 kwie 2016, 20:23

Wiem

Niestety teraz nie mam możliwości pisania w C

Awatar użytkownika
inż.wielki
User
User
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 23:11

Re: nRF24L01 nadawanie i odbieranie dwóch zmiennych

Postautor: inż.wielki » środa 27 kwie 2016, 22:15

zacznijmy od tego czy dht masz uruchomione i czy dostajesz z tego jakies dane? Jeżeli tak, to wyślij je tak samo jak te z ds1820, powiedz mi tylko komunikacja ma byc dwukierunkowa?

StaryAnoda

Re: nRF24L01 nadawanie i odbieranie dwóch zmiennych

Postautor: StaryAnoda » czwartek 28 kwie 2016, 08:05

Nie komunikacja nie ma być dwukierunkowa. Czujnika nie mam jeszcze, Ale przecież czujnik tutaj nie stanowi problemu. W ramach testu mogę wysyłać dwie zmienne float. No okej ale jak je wyślę jedna po drugiej. To czy będziesz miał pomysł jak jakoś rozsądnie je odebrać po stronie odbiornika ?

StaryAnoda

Re: nRF24L01 nadawanie i odbieranie dwóch zmiennych

Postautor: StaryAnoda » czwartek 28 kwie 2016, 11:03

Problem rozwiązany. Co prawda na kartce papieru ale musi to działać

Awatar użytkownika
WoodPaker
User
User
Posty: 136
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 19:23
Lokalizacja: USA
Kontaktowanie:

Re: nRF24L01 nadawanie i odbieranie dwóch zmiennych

Postautor: WoodPaker » wtorek 11 paź 2016, 06:55

I co? Działa?
Life is to short to eject USB safely


Wróć do „Programowanie AVR w Arduino”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości