Znaleziono 298 wyników
- wtorek 26 maja 2026, 20:09
- Forum: Retro
- Temat: [CA80] "przydasie" do testów
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 324
Re: [CA80] "przydasie" do testów
...Ta płyta to w jakiej fazie prototypu jest? Wykonany projekt w KiCad gotowy do zamówienia, czy już zamówienie poszło na konkretną ilość sztuk (czy tylko pojedyńcza sztuka? -ale po co informacja o cięciu wtedy.. hmm...), czy może koledzy z JLCPCB czekają na konkrety? Może jestem niedoinformowany (...
- poniedziałek 11 maja 2026, 20:47
- Forum: Retro
- Temat: [CA80] "przydasie" do testów
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 324
[CA80] "przydasie" do testów
W wolnej chwili zmajstrowałem dwa adaptery pod Z80 do przyszłościowych testów z CA80. - Z80 DIP adapter - adapter wpinany w podstawkę DIP/DIL 40 w miejsce posesora Z80 z wyprowadzeniami w postaci 40-sto pinowego złącza IDC (lub dowolnego innego o rastrze 2.45mm) zgodnego z ze złączem EXT z MIK290 ht...
- środa 15 kwie 2026, 13:10
- Forum: Kupię, sprzedam, zamienię
- Temat: [Zlecę wydruk] MPLAB SNAP case
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 406
Re: [Zlecę wydruk] MPLAB SNAP case
Temat nieaktualny.
- poniedziałek 13 kwie 2026, 20:57
- Forum: Kupię, sprzedam, zamienię
- Temat: [Zlecę wydruk] MPLAB SNAP case
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 406
[Zlecę wydruk] MPLAB SNAP case
Zlecę wydruk 3D jednej sztuki obudowy MPLAB SNAP case v.3 w dowolnym kolorze, pliki można pobrać
z -> https://www.thingiverse.com/thing:4848313/files
oferty proszę kierować na priv.
z -> https://www.thingiverse.com/thing:4848313/files
oferty proszę kierować na priv.
- środa 18 mar 2026, 10:22
- Forum: Moje własnoręcznie wykonane PCB
- Temat: PCB - warunkach domowych
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 878
Re: PCB - warunkach domowych
Nie wiem jaki masz budżet przeznaczony na tą płytkę, zrobiłem symulację w JLCPCB twojej płytki i koszt wykonania samego PCB 220mmx110mm z jedną warstwą, soldermaską, cynowaniem itd. wynosi 13$ + najtańsze koszty wysyłki 10.85$, w sumie ok. 24$ przy dzisiejszym kursie 3.70zł masz 5 pięć profesjonalni...
- wtorek 17 mar 2026, 22:26
- Forum: Retro
- Temat: [CA80] MIK290 nowe PCB
- Odpowiedzi: 46
- Odsłony: 70790
Re: [CA80] MIK290 nowe PCB
Projektując małą przystawkę do CA80, okazało się że jest błąd na schemacie , złącze EXT (MOD-4) ma inne rozłożenie sygnałów w złączu na schemacie niż ma to miejsce na PCB. Poniżej zamieszczam poprawny schemat tego złącza. Cóż "Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi". Wszystkie osoby któr...
- wtorek 17 mar 2026, 21:11
- Forum: Moje własnoręcznie wykonane PCB
- Temat: PCB - warunkach domowych
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 878
Re: PCB - warunkach domowych
Jak możesz to wrzuć rysunek płytki z KiCad z przeglądarki 3D bez elementów z widocznymi ścieżkami, tak żeby było wiadomo z czym się mierzyć.
- niedziela 22 lut 2026, 19:03
- Forum: DIY
- Temat: "Watchdog" zewnętrzny dla routera
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 1045
Re: "Watchdog" zewnętrzny dla routera
Nie znam się na supli ale nie prościej wykorzystać jakiś moduł z ESP32 + przekaźnik i kod napisany w framework'u Arduino. Przykład poniżej. #include <WiFi.h> #include <ESP32Ping.h> const char* ssid = "TWOJA_NAZWA_WIFI"; const char* password = "TWOJE_HASLO"; const IPAddress router...
- niedziela 22 lut 2026, 12:14
- Forum: KiCAD
- Temat: Piny po nieprawidłowej stronie
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 889
Re: Piny po nieprawidłowej stronie
Dobra, nie wiem czy kogoś to obchodzi ale wygląda, że rozwiązałem swój problem :). Porostu na poziomie Footprint editora zrobiłem mirror footprinta. Teraz mam pady po odpowiedniej stronie tak aby pasowały do siebie. Najważniejsze że problem sam "rozkminiłeś" to procentuje na przyszłość......
- środa 18 lut 2026, 20:30
- Forum: Retro
- Temat: Intel 8080 kit
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 1877
Re: Intel 8080 kit
Jak zawsze super inżynierska robota, gratulacje.
PCB zlecasz w Chinach, czy w kraju, niebawem będę zlecał wykonanie płytki, ale jako prototyp potrzebuję tylko jednej sztuki do testów, a nie min. 5 i szukam jakiejś "płytkarni" która za rozsądne pieniądze mi to wykona.
PCB zlecasz w Chinach, czy w kraju, niebawem będę zlecał wykonanie płytki, ale jako prototyp potrzebuję tylko jednej sztuki do testów, a nie min. 5 i szukam jakiejś "płytkarni" która za rozsądne pieniądze mi to wykona.
- czwartek 29 sty 2026, 20:38
- Forum: Retro
- Temat: [CA80] MIK290 nowe PCB
- Odpowiedzi: 46
- Odsłony: 70790
Re: [CA80] MIK290 nowe PCB
Segment G już "wyzdrowiał" co widać poniżej, cóż... małe doświadczenie w lutowaniu elementów SMD dało znać o sobie ;), ale jak to mówią praktyka czyni mistrza... Przydało Ci się złącze ZW, które dodałeś (oryginalny MIK290 go nie miał). Tak, dlatego poszedłem na skróty i wykorzystałem twój ...
- niedziela 25 sty 2026, 18:48
- Forum: Retro
- Temat: [CA80] MIK290 nowe PCB
- Odpowiedzi: 46
- Odsłony: 70790
Re: [CA80] MIK290 nowe PCB
Wyświetlacz polutowany, lecz "zachorował" segment G, trzeba zakasać rękawy i odpalić analizator stanów logicznych, nie jest lekko.
- czwartek 22 sty 2026, 14:02
- Forum: Retro
- Temat: [CA80] MIK290 nowe PCB
- Odpowiedzi: 46
- Odsłony: 70790
Re: [CA80] MIK290 nowe PCB
Nowa tymczasowa klawiatura, zaadoptowana od starej kasy fiskalnej znalezionej gdzieś na śmietniku 
Teraz czas na wyświetlacz LED, zakupiony od kolegi @Zegar.
Teraz czas na wyświetlacz LED, zakupiony od kolegi @Zegar.
- piątek 02 sty 2026, 14:34
- Forum: Retro
- Temat: [CA80] MIK290 nowe PCB
- Odpowiedzi: 46
- Odsłony: 70790
Re: [CA80] MIK290 nowe PCB
Panie i Panowie, po blisko 6 latach wracam do tematu CA80 -takie mam postanowienie noworoczne.
Jak to mówią lepiej późno niż później...
Jak to mówią lepiej późno niż później...
- piątek 11 lip 2025, 16:37
- Forum: Retro
- Temat: Potrzebny dump ca69(SMD) i dump pozytywki mik1004a
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 4746
Re: Potrzebny dump ca69(SMD) i dump pozytywki mik1004a
Bin do CA69 nietestowany, nie posiadam tego modułu, dump ściągnięty kiedyś z netu, co do super pozytywki to mam tylko opis konstrukcji.
Re: MC6800
Natknąłem się jeszcze na taką książkę How to Program and Interface the 6800 - https://archive.org/details/How_to_Prog ... 8/mode/2up
Re: MC6800
W necie jest jeszcze dostępna pozycja MC6800 Microcomputer System Design Data, możne będzie pomocna - https://archive.org/details/bitsavers_m ... 2/mode/2up
- poniedziałek 07 lip 2025, 11:36
- Forum: Podstawy elektroniki - teoria i praktyka
- Temat: CPU DIY - jak zrobić własny CPU, profesjonalnie i po polsku
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 5223
Re: CPU DIY - jak zrobić własny CPU, profesjonalnie i po polsku
Śledzę ten kanału już od dłuższego czasu, oprócz retro projektów jest tam mnóstwo innych ciekawych tematów do obejrzenia, polecam!!!
- poniedziałek 02 cze 2025, 15:05
- Forum: Inne języki programowania
- Temat: [Python] Monitorowanie portów COM
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 5674
Re: [Python] Monitorowanie portów COM
Pogadałem z CGPT i tak, doinstaluj sobie pakiety winotify jeśli nie masz i spróbuj tego poniżej, teraz wyświetla dymki w tray'u po dołączeniu i odłączeniu portu com, reszta bez zmian. import serial.tools.list_ports import pystray from pystray import MenuItem as item from PIL import Image, ImageDraw ...
- niedziela 01 cze 2025, 12:25
- Forum: Inne języki programowania
- Temat: [Python] Monitorowanie portów COM
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 5674
Re: [Python] Monitorowanie portów COM
GrumpyRez pisze:Przydał by się jeszcze dymek z powiadomieniem o zmianach...
Ale po dodatniu kilku opcji soft przestał się uruchamiać
Chyba niepełny kod wkleiłeś. Ciężko cokolwiek wywnioskować.
- piątek 30 maja 2025, 23:35
- Forum: Inne języki programowania
- Temat: [Python] Monitorowanie portów COM
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 5674
Re: [Python] Monitorowanie portów COM
GrumpyRez pisze:Ktoś, coś...
Niestety nie do końca to działa.
Działa ale musisz mieć zainstalowane pakiety:
serial
serial.tool
pystray
Instalacja w konsoli > pip install nazwa_pakietu np. pip install serial
Wynik działania poniżej
Re: Test
Retest retesta 
- środa 12 mar 2025, 20:17
- Forum: Hyde Park
- Temat: Elektor Elektronik nr 10/94
- Odpowiedzi: 11
- Odsłony: 12466
Re: Elektor Elektronik nr 10/94
aspimag pisze:phill2k pisze:Mam wersję angielskojęzyczną tego artykułu
Może ktoś wie w którym numerze Elektor Electronic.
Podaj swojego maila to Ci podeślę skany.
- czwartek 26 gru 2024, 21:22
- Forum: Hyde Park
- Temat: Wesołych świąt!
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 4922
Re: Wesołych świąt!
Dziękuję i wzajemnie.
- czwartek 03 paź 2024, 10:17
- Forum: Kupię, sprzedam, zamienię
- Temat: [Sprzedam] Płyty główne ITX
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 6221
Re: [Sprzedam] Płyty główne ITX
Grzegorz, ile chcesz za opcję 4, 8 lub 16G RAM. Myślałem o posadzeniu na czymś takim broker'a MQTT.